• Haberler

  • 03 Eylül 2023

SEL AFETİNİN YARALARINI SARIYORUZ

Samsun genelinde aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sel afeti, Tekkeköy ilçesinde de birçok bölgeyi etkiledi. Belediye ekipleri, aşırı yağışlar sonucu oluşan sel, taşkın, toprak kayması gibi afetlerin yol açtığı zararı tespit ederek, mağduriyetleri en aza indirme çalışmalarına devam ediyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sel afeti yaşanan mahalleleri ziyaret ederek, vatandaşlarla yakından görüştü. Başkan Togar, sel mağdurlarının sorunlarını dinleyip, yardım ve destek sağlama sözü verdi. Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Tekkeköy Kaymakamı Dr. Polat Kara’nın da yer aldığı ziyaretlerde sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi için talimatlar verildi.

İlçede Balcalı, Güzelyurt, Kababörük, Sarıyurt, Sıtmasuyu Mahallesi ile birçok bölgede aşırı yağışlar kaynaklı sel, taşkın, toprak kayması ve heyelan gibi afetlerin yol açtığı zararlar büyük. Yaşanan selde bir köprünün de yıkıldığı bilgisine ulaşıldı. Bu bölgelerdeki çalışmalarını hız kesmeden sürdüren ekipler ilçeye gelen ve sel nedeniyle mağduriyet yaşayan fındık işçilerini de unutmuyor. DSİ ekipleriyle de koordineli biçimde çalışan ekipler selin olumsuz etkilerini gidermek adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sel felaketi sonrası can kaybı yaşanmamasının büyük bir teselli kaynağı olduğunu ifade etti. Başkan Togar, "Can kaybının yaşanmaması en önemli husus. Vatandaşlarımızın güvenliği her şeyden önce geliyor. Ekiplerimizle birlikte koordineli bir şekilde çalışarak, selin yarattığı olumsuz etkileri hızla ortadan kaldırmak için çaba sarf ediyoruz. Aşırı yağışların neden olduğu bu afetin izlerini silmek için tüm ekibimizle birlikte topyekün mücadele ediyoruz" dedi.